Strona główna > Artykuły > Renowacja istniejącego przewodu kominowego > Przewody spalinowe zbiorcze do kotłów kondensacyjnych wymagających renowacji

Przewody spalinowe zbiorcze do kotłów kondensacyjnych wymagających renowacji

Pojawienie się nowych kotłów kondensacyjnych daje możliwość renowacji kominów w budynkach wielorodzinnych, które wyposażone są w pojedyńcze, mało wydajne kotły gazowe.


Wzrost urządzeń kondensacyjnych gazowych

Z uwagi na silny wzrost cen energii oraz większy nacisk na przepisy dotyczące energii cieplnej, wybór systemu grzewczego podczas prac renowacyjnych stał się najważniejszy.

Jest wiele zalet kotła kondensacyjnego. Odzyskując enrgię znajdującą się w spalinach, kocioł kondensacyjny pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania od 25 do 30%. Kotły kondensacyjne gwarantują należyty poziom bezpeczeństwa, niezawodność i duży komfort cieplny oraz odpowiadają wymogom nowych przepisów dotyczących ogrzewania : mogą osiągnąć najwyższą efektywność 108 % PCI*.
(*Wewnętrzna moc cieplna)” 

Renowacja istniejących przewodów spalinowych

Z jednej strony mamy do czynienia z rozwojem nowych gazowych urządzeń kondensacyjnych a z drugiej z dawnym budownictwem mieszkaniowym, wymagającym renowacji, które posiada niedostosowane przewody spalinowe (rozmiarem, materiałem, koncepcją).Utrudnia to zastosowanie kotłów nowej generacji.


Aby wykorzystać efektywność kotłów kondensacyjnych, niezbędne jest wykonanie odpowiednich przewodów, o potwierdzonej najwyższej jakości i całkowicie szczelnych.

Każdy z produktów Poujoulat dostarcza rozwiązania dostosowane do renowacji kominów w budynkach mieszkalnych, pozwalając na instalację kotłów kondensacyjnych zarówno w domach jednorodzinnych, w budownictwie wielorodzinnym, czy przemysłowym, bez względu na stosowaną energię (gaz i olej), i moc (od 10 KW do 20 MW).” 

Easinox : przewód podłączeniowy i przewody do kotłowni

schema Condensor

Przewody jednościenne Easinox ssą wykonywane ze stali nierdzewnej i zgrzewane w sposób ciągły. Są stosowane do kotłów kondensacyjnych (opalanych gazem i olejem).

Easinox ejest idealnym rozwiązaniem do wykonywania przyłączeń i połączeń istniejących przewodów, w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym lub przemysłowym. Umożliwia wykonywanie przewodów dymowych do przyłączenia licznych kotłów.

Jest dostępny w wersji ze stali nierdzewnej błyszczącej i we wszystkich odcieniach RAL. Jest dyskretny i całkowicie wkomponowuje się w otoczenie.
Przewód izolowany Dualinox jest idealnym uzupełnieniem przewodu Easinox do wykonywania montażu na zewnątrz budynków.

3 CE P MULTI+ : przewód zbiorczy wysokowydajny

schema 3  CE P MULTI +

3 CE P MULTI + jest przewodem koncentrycznym zbiorczym umożliwiającym doprowadzenie powietrza i ewakuację produktów spalania z 2 do 20 indywidualnych kotłów szczelnych w budynkach wielomieszkaniowych nowych lub istniejących.

Przy remontach, stanowi idealne rozwiązanie do licznych przypadków, gdzie szczelne kotły są trudne do zainstalowania w budynkach wielomieszkaniowych.

3CE P Multi + łączy optymalizację (zmniejszenie niezbędnej przestrzeni), efektywność, bezpieczeństwo (szczelność systemu, wytrzymałość na ogień i skropliny), łatwość montażu (proste wykonanie połączeń kielichowych) i estetykę (wykończenia ze stali nierdzewnej lub odcienie farby RAL).

Możliwe są 2 konfiguracje instalacji :

- przewód koncentryczny ze stali nierdzewnej w wersji wewnętrznej

- przewód izolowany dwuścienny w wersji zewnętrznej

System odprowadzania produktów spalania do kotłów zainstalowanych kaskadowo

schema Condensor

System kaskadowy jest przeznaczony do tworzenia kanałów dymowych (czopuchów) i przewodów przyłączeniowych spalinowych, których temperatury są mniejsze niż 160 st C i ciśnienie niższe niż 200 Pa.

System kaskadowy jest dostosowany do odprowadzania produktów spalania z kotłów kondensacyjnych opalanych gazem lub nisko ciśnieniowych typu B22P/B23P montowanych liniowo lub odwróconych do siebie plecami.

Dostępne są średnice (od 150 do 250) oferujące możliwość przyłączenia szerokiej gamy mocy, wewnątrz i na zewnątrz budynku.

 

Aby dowiedzieć się więcej + rozwiazania proponowane

 


Budynki wielorodzinne, użyteczności publicznej i przemysłowe


Inne strony Poujoulat :


Chcą państwo zainstalować przewód kominowy, nasadę dachową, przyłączyć urządzenie grzewcze lub połączyć przewód kominowy ?

Poujoulat jest producentem specjalizującym się w przewodach kominowych, nasadach dachowych i akcesoriach dla budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych, przemysłowych i użyteczności publicznej, zarówno nowych jak i remontowanych.
Życzą sobie Państwo zainstalować lub dokonać renowacji systemu grzewczego opalanego drewnem, gazem czy olejem ? Poujoulat proponuje duży wybór przewodów spalinowych do domów jednorodzinnych i budynkow wielorodzinnych, ze stali nierdzewnej lub przewodów elastycznych. Proponujemy przewody do wszystkich rodzajów urządzeń grzewczych : palenisk, wkładów kominkowych, pieców opalanych drewnem, pieców opalanych granulatem drzewnym (pelet), kotłów. Różnorodne wyposażenie zapewnia dokładną ewakuację spalin.