Strona główna > Artykuły > Energooszczędność > Rozprowadzanie gorącego powietrza do wkładów kominkowych i pieców opalanych drewnem w domach jednorodzinnych

Rozprowadzanie gorącego powietrza do wkładów kominkowych i pieców opalanych drewnem w domach jednorodzinnych

Odzyskiwanie gorącego powietrza polega na pobieraniu ciepła wytwarzanego przez komin i rozprowadzaniu go po wybranych pomieszczeniach lokalnych. Pozwala to na uzyskanie lepszego rozłożenia ciepła, na zoptymalizowanie efektywności komina i obniżeniu wydatków na ogrzewanie.


Rozprowadzanie gorącego powietrza lub urządzenie rozdzielające gorące powietrze

Urządzenie grzewcze opalane drewnem ogrzewa głównie salon, nie dostarcza bezpośrednio powietrza do innych pomieszczeń. To może być zródłem dyskomfortu (zbyt dużo ciepła w salonie) i zbyt duże zużycie energii.

System dystrybucji gorącego powietrza może rozwiązać te niedogodności ponieważ pozwala na rozprowadzenie ciepła wytwarzanego przez wkład kominkowy lub piec opalany drewnem poprzez obieg kanałowy obsługujący kilka pomieszceń w jednym domu.

Avis technique CSTBRozwiązanie Poujoulat : system dystrybucji gorącego powietrza Confort +

System dystrybucji gorącego powietrza Confort+ jest pewny i skuteczny oraz pozwala na zoptymalizowanie efektywności urządzenia grzewczego opalanego drewnem odzyskując wytworzone ciepło, aby go ponownie rozprowadzić w pomieszczeniach .

System dystrybucji gorącego powietrza Confort+ jest dostępny dla instalacji do wkładów kominkowych i pieców opalanych drewnem przyłączonych do izolowanych przewodów spalinowych Poujoulat.

logo du laboratoire CERICSystem dystrybucji gorącego powietrza Confort+ uzyskał Atest Techniczny nr 14/07-1128. Posiada znak jakości Przetestowano w CERIC.

Confort + piec kominkowy

Confort + wkład kominkowy

schema Confort + poêle à bois schema Confort + insert-foyer fermé

Zalety systemu Confort+

 • - System ten jest dostępny zarówno dla wkładów kominkowych jak i pieców opalanych drewnem

 • - Optymalizuje efektywność urządzenia grzewczego

 • - Obniża wydatki, urządzenie jako jedyne, pozwala ogrzać liczne pomieszczenia (do 6 pomieszczeń)

 • - Silnik wentylacyjny posiada system wyciszający pracę SILENT BLOCK

 • - Dzięki przerywaczowi (dostępnemu w opcji) możliwa jest precyzyjna kontrola systemu

 • - Jakość powietrza i bezpieczeństwo ; Gwarantowane

 • - Wyprodukowany we Francji

 

Zasady funkcjonowania urządzenia rozdzielającego ciepło

Urządzenie rozdzielające ciepło Confort+ stosuje się do kominów wyposażonych we wkłady drewno-.polany lub pieców opalanych drewnem.

Instalacja działa pod ciśnieniem (regularne pulsowanie powietrza). Silnik jest usytuowany na poddaszu i czerpie powietrze w pomieszczeniu, gdzie zainstalowane jest urządzenie grzewcze.

Powietrze jest przesuwane do wymiennika usytuowanego w wyciągu stanowiącym przedłużenie izolowanego przewodu. Następnie powietrze ogrzewa się w kontakcie ze ścianką wewnętrzną wymiennika i kontynuuje przebieg aż do wylotów.

Instalacja Confort+ powinna zapewnić pakiet wymiennik w zależności od średnicy przewodu izolowanego Poujoulat i modelu silnika.

schema pack-echangeur

      Pakiet zawiera :

 • - Wymiennik odpowiedni do średnicy przewodu izolowanego Dualinox

 • - Wylot powietrza dostosowany do średnicy wybranej sieci

 • - Skrzynka sonda, która umożliwia instalację sondy.

Elementy charakterystyczne

Przed instalacją systemu dystrybucji gorącego powietrza należy się upewnić, że odpowiada on całkowicie potrzebom mieszkańców :

 • - Dokonać wyboru silnika dostosowanego do sieci

 • - Określić długość i średnicę sieci dystrybuowanego powietrza

 • - Ustalić średnicę izolowanego przewodu spalinowego Dualinox

 • - Wybrać pakiet wymiennik odpowiedni do średnicy przewodu spalinowego i średnicy sieci.


Aby dowiedzieć się więcej + rozwiazania proponowane


Budynki wielorodzinne, użyteczności publicznej i przemysłowe


Inne strony Poujoulat :


Chcą państwo zainstalować przewód kominowy, nasadę dachową, przyłączyć urządzenie grzewcze lub połączyć przewód kominowy ?

Poujoulat jest producentem specjalizującym się w przewodach kominowych, nasadach dachowych i akcesoriach dla budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych, przemysłowych i użyteczności publicznej, zarówno nowych jak i remontowanych.
Życzą sobie Państwo zainstalować lub dokonać renowacji systemu grzewczego opalanego drewnem, gazem czy olejem ? Poujoulat proponuje duży wybór przewodów spalinowych do domów jednorodzinnych i budynkow wielorodzinnych, ze stali nierdzewnej lub przewodów elastycznych. Proponujemy przewody do wszystkich rodzajów urządzeń grzewczych : palenisk, wkładów kominkowych, pieców opalanych drewnem, pieców opalanych granulatem drzewnym (pelet), kotłów. Różnorodne wyposażenie zapewnia dokładną ewakuację spalin.