Strona główna > Tematyka > Wydarzenie > 5 i 6 miejsce Poujoulat Sleddog Team na Mistrzostwach Świata w Szwajcarii

Poujoulat Sleddog Team: Mirek Waśkowski

5 i 6 miejsce Poujoulat Sleddog Team na Mistrzostwach Świata w Szwajcarii

W dniach 14-16 lutego 2014r w Szwajcarskim Kanderstegu zostały rozegrane XI Mistrzostwa Świata WSA (World Sleddog  Association) w Wyścigach Psich Zaprzęgów. Ta niewielka, urokliwa miejscowość w kantonie Berno stała się miejscem spotkania ponad 200 najlepszych maszerów z 18 krajów Europy, z głębi Rosji i z Nowej Zelandii oraz około 2000 psów zaprzęgowych ras północnych (Syberian Husky, Alaskan Malamut, Pies Grenlandzki  i Samojed).  W dniu przyjazdu  powitały nas wspaniałe widoki, piękna pogoda i wreszcie dostateczna ilość białego puchu wokół.


Poujoulat Sleddog Team :  Mikołaj i Mirosław Waśkowscy  wszedł w skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa. Mirek wystartował w klasie D2 – klasie dwupsich zaprzęgów na dystansie 6km każdego z 3 dni Mistrzostw. Mikołaj w klasie C2 z czterema psami grenlandzkimi przez 3 dni walczył o cenne sekundy na dystansie 8 km. Zawodnicy startowali w zmieniających się co dnia warunkach atmosferycznych – pierwszego dnia jadąc w deszczu, drugiego w pełnym słońcu i temperaturze około 12st.C, a wreszcie trzeciego, ostatniego dnia zawodów w gęstym, mokrym śniegu. Ostatecznie Mikołaj zajął 5 miejsce w klasie C2, a Mirek 6 pozycję w klasie D2.

Reprezentacja Polski liczyła 14 zawodników startujących w różnych klasach, którzy zdobyli 5 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy medal. Ponadto zdobyliśmy po raz kolejny tytuł Drużynowego Mistrza Świata potwierdzając tym samym wspaniała formę i wysoką pozycję w światowym sporcie psich zaprzęgów.

Poujoulat Sleddog Team

Poujoulat Sleddog Team

Poujoulat Sleddog Team


Budynki wielorodzinne, użyteczności publicznej i przemysłowe


Inne strony Poujoulat :


Chcą państwo zainstalować przewód kominowy, nasadę dachową, przyłączyć urządzenie grzewcze lub połączyć przewód kominowy ?

Poujoulat jest producentem specjalizującym się w przewodach kominowych, nasadach dachowych i akcesoriach dla budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych, przemysłowych i użyteczności publicznej, zarówno nowych jak i remontowanych.
Życzą sobie Państwo zainstalować lub dokonać renowacji systemu grzewczego opalanego drewnem, gazem czy olejem ? Poujoulat proponuje duży wybór przewodów spalinowych do domów jednorodzinnych i budynkow wielorodzinnych, ze stali nierdzewnej lub przewodów elastycznych. Proponujemy przewody do wszystkich rodzajów urządzeń grzewczych : palenisk, wkładów kominkowych, pieców opalanych drewnem, pieców opalanych granulatem drzewnym (pelet), kotłów. Różnorodne wyposażenie zapewnia dokładną ewakuację spalin.